Ciasteczka! Uwaga! Używamy ciasteczek. Korzystanie ze strony stacjamuzeum.pl oznacza, że zgadzasz się na ich używanie. Więcej informacji znajdziesz w zakładce

Ok, zamknij
27.02.2023
Czerwona lokomotywa wąskotorowa stoi na torach z przyczepionymi do niej wagonami pasażerskimi, podczas gdy ludzie rozchodzą się po peronie. Grupa osób jest ubrana w różnego rodzaju odzież, odzież odblaskową oraz kolorowe kurtki. Wilgotne tory i peron odzwierciedlają pochmurne niebo, a na ziemi widać kałuże.

25 lutego Muzeum Kolei Wąskotorowej oficjalnie zakończyło „Ferie z wąskotorówką 2023”. W ramach imprezy odbył się bezpłatny przejazd pociągiem Retro na trasie Sochaczew Wąskotorowy – Sochaczew Chodaków – Sochaczew Wąskotorowy. Dla naszych gości zorganizowaliśmy również kolejowe warsztaty plastyczne, Kolejowy Kącik Zabaw i ognisko w skansenie. Punktem kulminacyjnym było spotkanie z konduktorem Przemysławem Brychem i maszynistą Marcinem Jabłońskim, którzy przybliżyli słuchaczom specyfikę swojej pracy.


W tym dniu odwiedziło nas aż 461 osób! Z kolei przez cały okres „Ferii z wąskotorówką 2023”, tj. od 11 do 25 lutego, z naszej oferty skorzystało łącznie aż 1345 osób!


Dziękujemy za tak liczne odwiedziny!


Fot. Monika Szymańska, Tomasz Karolak


Zakończenie "Ferii z wąskotorówką 2023"