Ciasteczka! Uwaga! Używamy ciasteczek. Korzystanie ze strony stacjamuzeum.pl oznacza, że zgadzasz się na ich używanie. Więcej informacji znajdziesz w zakładce

Ok, zamknij
02.02.2024
Lokomotywa muzealna Lxd2-342 z wagonami 1Aw na przysnatku Sochaczew-Brochów. Na peronie pasażerowie, którzy za chwilę wziądą w drogę powrotną do muzeum

W ostatnią sobotę, 27 stycznia zakończyliśmy w Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie ferie zimowe. Jedną z głównych atrakcji była wycieczka muzealnym pociągiem Retro na trasie: Sochaczew Wąskotorowy (muzeum) – Sochaczew Chodaków – Sochaczew Wąskotorowy.


Po powrocie z wycieczki w muzealnym skansenie zapłonęło ognisko, w którym każdy mógł upiec kiełbaskę, a następnie spożyć ją w stojącym nieopodal ogrzewanym zabytkowym wagonie osobowym typu 1Aw.


W budynku Centrum Edukacyjno-Turystycznego na najmłodszych czekały: Kolejowy Kącik Malucha, Kolejowe Kino Malucha oraz warsztaty plastyczne.


Tego dnia zwiedzający mogli wejść do niedostąpnych na codzień miejsc: poczekalni dworcowej głównego budynku stacyjnego z 1937 r., salonki generalskiej i salonki dyrektora cukrowni „Kruszwica”. Mogli również zapoznać się z dwoma muzealnymi projektami, które zakończyliśmy w ostatnim czasie: makietą „Sochaczewska Kolej Dojazdowa” i instalacją holograficzną parowozu typu „Riesa”.


Fot. Monika Szymańska, Tomasz Karolak


Zakończenie"Ferii z wąskotorówką 2024"