21.06.2021
Lokomotywa spalinowa o czerwono-białej kolorystyce jest załadowana na przyczepie transportowej. Podwozie i koła przyczepy są widoczne, lokomotywa wydaje się być w stanie, który wymaga renowacji. W tle widać maszynę dźwigową i niebieskie niebo z nielicznymi chmurami.

W wyniku ogłoszonego 14 kwietnia br. przez Gminę Krasne przetargu na sprzedaż taboru po dawnej Mławskiej Kolei Dojazdowej, nasze muzeum wzbogaciło się o dwie rumuńskie lokomotywy spalinowe: Lxd2-293 (prod. 1971) z Przasnysza i Lxd2-243 (prod. 1985) z Krasnego.

Transport obu lokomotyw do Sochaczewa odbył się w dniach 17-18 czerwca.

Lokomotywy przejdą u nas inspekcję pod kątem mechanicznym, po której zapadnie decyzja o ich dalszym przeznaczeniu.

Zakup lokomotyw po Mławskiej Kolei Dojazdowej