Ciasteczka! Uwaga! Używamy ciasteczek. Korzystanie ze strony stacjamuzeum.pl oznacza, że zgadzasz się na ich używanie. Więcej informacji znajdziesz w zakładce

Ok, zamknij
12.02.2022

„Karnawał na wąskim torze 2022” – zapraszamy!

 

W związku z trwającym karnawałem i feriami zimowymi Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie serdecznie zaprasza na „Karnawał na wąskim torze 2022”. Wydarzenie, zaplanowane na sobotę, 12 lutego br., odbędzie się w ramach programu „Ferii z wąskotorówką 2022”. Jest to zarazem kolejne przedsięwzięcie zorganizowane w ramach obchodów stulecia sochaczewskiej kolei wąskotorowej.

 

Tegoroczna odsłona imprezy w związku z trwającymi obostrzeniami pandemicznymi i z uwagi na bezpieczeństwo naszych gości będzie miała nieco inny charakter, gdyż zmuszeni byliśmy odwołać bal karnawałowy dla najmłodszych „Roztańczona ciuchcia”. Główną część wydarzenia rozpoczniemy dwoma przejazdami pociągu Retro na trasie Sochaczew Wąskotorowy (muzeum) – Sochaczew Miasto – Sochaczew Wąskotorowy. Po powrocie z krótkiej wycieczki na wszystkich będą czekały dodatkowe muzealne atrakcje, które zaaranżujemy w budynku Centrum Edukacyjno-Turystycznego. Mamy nadzieję, że umilą one czas zarówno dzieciom, jak i ich opiekunom, wprowadzając wszystkich w karnawałowy klimat. Najmłodszych zapraszamy zatem na karnawałowe warsztaty plastyczne, w trakcie których zapoznają się m.in. ze sztuką scrapbookingu. Nasi mali goście wykonają tą metodą kolejowe karty z pozdrowieniami lub karty związane z jubileuszem 100-lecia sochaczewskiej wąskotorówki, które będą następnie prezentowane na muzealnej wystawie. Każdy z uczestników warsztatów będzie mógł również skleić kartonowe modele sochaczewskich lokomotyw. Udostępnimy im ponadto liczne kolejowe kolorowanki. W tym samym czasie w sąsiedniej sali zorganizujemy Kolejowe Kino Malucha, a także Kolejowy Kącik Malucha z wielkoformatowymi puzzlami, kostkami i klockami do układania, wszystkie w kolejowym klimacie. Tych, którzy zgłodnieją, zaprosimy do rozpalonego w skansenie ogniska, w którym będzie można usmażyć przyniesioną przez siebie kiełbaskę.

 

Przez cały dzień udostępnione będą wszystkie muzealne wystawy stałe i czasowe, w tym „Dzieje sochaczewskiej kolei wąskotorowej 1922–1984”, najdłuższa wąskotorowa makieta stacjonarna w Polsce pn. „Sochaczewska Kolej Dojazdowa” i muzealny skansen z największą w Polsce kolekcją wąskotorowych pojazdów szynowych. Zachęcamy również do zapoznania się z naszą najnowszą ekspozycją czasową pt. „Cudowna podróż” w Galerii „Semafor”, na której prezentujemy prace Igora Przybylskiego.

 

Wstęp do muzeum i udział we wszystkich punktach programu będzie bezpłatny. Wydawanie darmowych biletów na pociąg Retro rozpoczniemy w muzealnej kasie przy ul. Licealnej 18 o godz. 13:30 w dniu wydarzenia. W związku z tym, że liczba miejscówek jest ograniczona, obowiązywać będzie kolejność zgłoszeń.

 

Pełen program „Karnawału na wąskim torze 2022” prezentuje się następująco:

9:00–17:00 – bezpłatne udostępnienie muzealnych wystaw stałych i czasowych,

14:30–15:00 – pierwszy bezpłatny przejazd pociągu Retro na trasie Sochaczew Wąskotorowy – Sochaczew Miasto – Sochaczew Wąskotorowy,

15:00–15:30 – drugi bezpłatny przejazd pociągu Retro na trasie Sochaczew Wąskotorowy – Sochaczew Miasto – Sochaczew Wąskotorowy,

15:00–16:30 – karnawałowe warsztaty plastyczne, Kolejowy Kącik Malucha, Kolejowe Kino Malucha, ognisko w skansenie (z własnym prowiantem).

 

„Ferie z wąskotorówką 2022” potrwają do 26 lutego br. Szczegółowy program jest dostępny TUTAJ.

 

Informujemy, że przejazd będzie obsługiwany przez wagony motorowe MBd1 wraz z wagonami 1Aw.  Bilet są wydawane od godz. 13:30 dnia 12.02.2022 bezpłatnie. Nie prowadzimy rezerwacji.


Centrum Edukacyjno-Turystyczne
tel. +48 46 862 59 75 wew. 2
e-mail: centrum@stacjamuzeum.pl

Karnawał na wąskim torze 22'